Обожнюєш заправляти літні салати оливковою олією? Ми хочемо урізноманітнити твоє меню і готові розповісти про ще декілька видів олій, які повинні бути на твоїй кухні. Чим вони корисні, та чому тобі варто звернути на них увагу – розбираємося далі.
Рисова олія
Рисова олія популярна на території Азії, як у нас – соняшникова. Її використовують для приготування гарячих та холодних страв. Рисова олія вирізняється приємним смаком та лікувальними властивостями. Вона сповільнює процес старіння, покращує роботу твого ШКТ та серцево-судинної системи, а також бореться з поганим холестерином.
Гарбузова олія
Ця олія стане ідеальним доповненням твоїх салатів. Олія чудово впливає на роботу печінки, поліпшує кровообіг, а також виконує протизапальну дію. До того ж гарбузова олія – джерело вітаміну Е, який сприяє швидкому загоєнню ран. Цікаво, що чоловікам рекомендується щодня приймати гарбузову олія для посилення потенції.
Олія авокадо
Вона прийшла до нас із Південної Америки і вразила цілющими властивостями! Олія авокадо насичена антиоксидантами, тож використовується не тільки у кулінарії, а й косметології. Лікарі радять вживати її при цукровому діабеті та депресії. Єдина порада – зважай на те, що ця олія дуже калорійна. Використовуй її для приготування риби та м’яса.
Олія волоського горіха
Про цілющі й тонізуючі властивості волоського горіха та олії з нього відомо ще з давнини. У Персії волоський горіх порівнювали з мозком, а у Стародавній Греції горіхове дерево було символом життя.
Завдяки вишуканому смаку олія волоського горіха знайшла своє використання не тільки у медицині. Окрім того, що вона містить велику кількість вітаміну F, основна функція якого – виведення з організму холестерину і нормалізація жирового обміну у шкірі, олія волоського горіха – надзвичайно корисний дієтичний продукт. Тому не дивно, що олію грецького горіха активно використовують у дієтології.
Як заправка для салату, вона є помічником у боротьбі із зайвою вагою. До її складу входить олеїнова кислота, що покращує обмін речовин, сприяє регулярному очищенню кишківника і пригнічує утворення підшкірного жиру.
Лляна олія
Це ще один фаворит серед прихильників здорового харчування. Лляна олія сприяє швидкому загоєнню ран, а також зміцненню м’язів. Цей вид олії також допомагає боротися із зайвою вагою і прискорити обмін речовин. Додавай її до салатів та різних видів каш.
Текст: Дар'я Андрійчук
Источник: cosmo.com.ua